Plany, plany, plany! Część 1

Mam w głowie bardzo dużo pomysłów, które na razie trudno mi uporządkować. W tej chwili widzę już jednak kilka głównych nurtów (kolejność raczej przypadkowa):

  1. Self-Reg dla samodzielnych rodziców

Ważny projekt, który nieśmiało wystartował jakiś czas temu wraz z utworzeniem grupy na FB zrelaksowany rodzic w pojedynkę (zachęcam do dołączenia, ale trzeba odpowiedzieć na pytania), ale z uwagi na inne zobowiązania musiał ostro wyhamować. Znajduje się jednak wysoko na mojej liście priorytetów i zamierzam go rozwijać. Okazuje się, że się „self-regowałam”, zanim się dowiedziałam, że taka metoda istnieje. Warto przycupnąć, jeżeli jesteś rodzicem w pojedynkę lub spędzasz bardzo dużo czasu z dziećmi sam na sam.

  1. Świadome rodzicielstwo

Szalenie istotna część tego bloga. Chciałabym nie tylko opisać własną drogę i doświadczenia, pozytywnie zaakcentować ważne dla mnie aspekty tego życiowego wyzwania, ale także rozprawić się z wieloma potencjalnie szkodliwymi mitami. Będzie trochę prywaty, ale w granicach rzetelnej wiedzy naukowej.

  1. Rodzic w pojedynkę

W zasadzie moja codzienność, czasami trochę szarawa, bardzo męcząca (głównie fizycznie), ale najczęściej fascynująca i dodająca energii. Będzie o wszystkim – od rozwiązań ratujących rodzicowi życie (np. chust i nosideł), przez porozumienie bez przemocy i łagodne rodzicielstwo aż po organizowanie aktywności czy podróżowanie w dzieckiem w pojedynkę.

  1. Eco&mini

Ten projekt wystartuje jako jeden z pierwszych. Główne cele to (1) zmiana nawyków na bardziej przyjazne środowisku (zacznę od „pomiaru” ilości śmieci – start 22.08.2018) oraz (2) wprowadzenie minimalistycznego podejścia w codziennym życiu (mieszkanie ma przejść całkowitą przemianę, a sporo rzeczy nas opuści na zawsze). Będą filmiki oraz wpisy, może także nagrania głosowe. Stay tuned!

  1. Moje pasje – czyli nauka i tworzenie

Jeszcze nie wiem, czy podepnę te tematy pod ten blog czy pozostanę przy dwóch innych stronach (jedna o nauce, druga o rękodziele), które już istnieją, ale od dawna niczego na nich nie opublikowałam. Decyzję podejmę zapewne pod wpływem jakiegoś impulsu, tuż przed opublikowaniem pierwszego wpisu na jeden z tych tematów.

CDN…

16 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s