Self-Reg to między innymi filozofia spoglądania na człowieka łagodnym wzrokiem tak, żeby zobaczyć jego zachowanie przez pryzmat stresogennych czynników, z którymi styka się w każdej chwili swojego życia. To możesz być Ty, Twoi bliscy, przyjaciele, dzieci, współpracownicy i wszyscy inni ludzie, których los postawi na Twojej drodze. Często jednak spotykam się z opinią, że zobaczenie siebie i innych w kontekście stresu to ogromne wyzwanie, a sama metoda Self-Reg jest bardzo skomplikowana. Jedną z możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy jest rola i miejsce samoregulacji Shankera w naszym życiu. Napiszę to raz jeszcze: Self-Reg to nie jest zbiór praktycznych rozwiązań, które rozwiążą za Ciebie problemy dnia codziennego. Ba, nawet nie o pozbywanie się trudności tutaj chodzi, tylko o patrzenie głębiej. Self-Reg to budowanie podstaw, a to przeważnie niełatwe zadanie. Zwłaszcza pod już istniejącym domem. Chcemy zrozumieć siebie i drugiego człowieka po to, żeby wspierać rozwój i budować poczucie szczęście. Kto tego nie chce?
Często docierają do mnie sygnały, że nie wiecie, jak zacząć z Self-Reg i o tym chciałabym opowiedzieć w najbliższej transmisji na żywo, która odbędzie się już niebawem. Zanim jednak zaczniecie swoją przygodę z tą metodą, zachęcam do przyjrzenia się przede wszystkim własnym stresorom – oczywistym i tym ukrytym, bo na pewno niektóre z nich zabierają Wam energię, którą można by spożytkować inaczej.
Chcesz mieć więcej zasobów na to, żeby oddychać pełną piersią, oddawać się czynnościom, które przynoszą satysfakcję i czerpać z życia pełnymi garściami? Zapraszam Cię do wzięcia udziału w projekcie, który pomoże Ci rozpracować swoje stresory.
W piątek 22. marca startuje wyzwanie online pod nazwą „Poznaj swoje stresory”
Kiedyś
napisałam w grupie Self-Reg dla rodziców, że dla mnie
„Self-Reg
to obserwacja swoich i cudzych odpowiedzi na czynniki stresogenne
oraz strategia zarządzania zasobami tak, żeby osiągać stan
równowagi, utrzymywać go i powracać do niego po zachwianiu lub
wytrąceniu zeń.”
Jeżeli masz świadomość, że stres istnieje i ma duży wpływ na Ciebie i Twoich bliskich – pierwsze praktyki z Self-Reg masz już za sobą. Osobom, dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą metodą, w dalszej kolejności najczęściej polecam zapoznanie się z pięcioma obszarami samoregulacji.
Jak to zrobić? Już niedługo ruszy wyzwanie Self-Reg pod nazwą „Poznaj swoje stresory”!
Jeżeli:
- znasz już z grubsza głównie założenia metody Self-Reg, ale nadal nie wiesz, z czym to się je,
- zależy Ci na tym, żeby lepiej zrozumieć różnicę pomiędzy stresem blokującym rozwój, a tym, który go wspiera,
- planujesz również lepiej poznać swoje dziecko oraz innych bliskich pod tym kątem,
- masz zasoby jedynie na niezbyt intensywne aktywności, jesteś początkujący albo zabiegany,
to wyzwanie jest dla Ciebie! W łagodny i niespieszny sposób pomożemy Ci przeprowadzić krok drugi metody Self-Reg, a więc rozpoznać Twoje stresory
Jak wziąć w nim udział?
Wyzwanie będzie się odbywało w grupach:
- Self-Reg dla rodziców – miłość, łagodność, bliskość, zrozumienie i spokój
- Zrelaksowany rodzic w pojedynkę: Self-Reg dla samodzielnych rodziców.
UWAGA! Żeby dołączyć do wyżej wymienionych grup, trzeba koniecznie odpowiedzieć na obowiązkowe pytania.
Pierwsze materiały udostępnimy w grupach poniedziałek 18. marca 2019!
Udostępnij te informacje osobom, które również mają ochotę rozszerzyć wiedzę na temat metody Self-Reg i lepiej poznać samych siebie.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie tematy poruszam i zamierzam prezentować na blogu, zajrzyj do tego wpisu. Te teksty są zaś o mnie (Pani od wszystkiego) i moich oczekiwaniach (Chciałabym…). Już niedługo pojawi się część 2 moich planów.
Opis samej metody Self-Reg jest dostępny w tym nagraniu transmisji na żywo pt. „Self-Reg: Co wewnątrz, to na zewnątrz”: KLIK.
Poślij ten tekst dalej, jeżeli przyniósł Ci wartościowe informacje. Tutaj znajdziesz mój fanpejdż na FB.
5 Comments