Self-Reg w czasach pokoju. Identyfikacja stresorów (1). Biologia na start

Kochani! Dzisiaj w grupach Self-Reg rusza wyzwanie, które rozpoczynam artykułem o obszarze biologicznym samoregulacji. Mam nadzieję, że dzięki lekturze tego tekstu uda Wam się głębiej przyjrzeć własnym stresorom z tej grupy!

Passionately-curious-me

Kto przebrnął przez moje wcześniejsze teksty, na pewno zauważył, że opisywały one dość intensywne doświadczenia. Nic nadzwyczajnego. Tak przeważnie wyglądają moje dni, robocze czy weekendy. „Zasrany” poniedziałek był raczej średnio obciążający, poza aspektem gównianej burzy, tornado zaś zmiotło mnie akurat w jeden z dość nudnych i spokojnych weekendów. Wtedy, kiedy nie próbuję stawiać czoła przeciwnościom losu, atakujących mnie z każdej strony, pomiędzy innymi zajęciami, w tym także regeneracją, zajmuje mnie również analizowanie i przemyślanie. Uważam, że w takich okolicznościach mam najlepsze warunki na identyfikację stresorów. 

Sporo czytam w internecie na temat Self-Reg i innych powiązanych z tą metodą aspektów. Zasadniczo interesują mnie głównie obiektywne źródła, a najbardziej te naukowe (i dotyczy to wszystkich dziedzin, którymi się interesuję), ale w przypadku zagadnień dotyczących człowieka, prawdziwe jednostki ludzkie są absolutnie niezbędnymi i wyjątkowo fascynującymi obiektami moich studiów. Niekoniecznie musi to być prawdziwe uogólnienie, ale zauważyłam interesującą różnicę pomiędzy moim podejściem do…

View original post 1 232 słowa więcej

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s